Turnaje

Sezóna 2015/2016

Letné počasie privítalo mládežnícke družstvá na podujatí v Bošanoch. Vo viacúčelovom areály pizzérie Slniečko bojovali tímy o cenné trofeje na 3. ročníku celoslovenského hokejbalového turnaja " O pohár starostu obce Bošany. Organizátori pre podujatie pripravili kategórie žiakov U10 a U12. Mladšie ročníky odohrali svoju časť v sobotu za účasti štyroch družstiev. Hrací čas pre turnaj je 2x12 minút (čistý čas). Hrací systém bol určený v základnej skupinesa  hralo kaťdý s každým, a podľa umiestnenia hrali zápasy o cenné kovy.
V kategórií U10 si víťazný pohár prevzali hokejbalisti z ŠK Rebels 91 Topoľčany

Aj nedeľa a krásne slnečné počasie prialo všetkým zúčastneným účastníkom. Kategória žiakov U12 začala svoje zápasy už ráno kde mladé hokejbalové nádeje boli rozdelené do dvoch skupín, s hracím systémom každý s každým a víťazi základných skupín postúpili do semifinále. Do play off postúpli družstvá umiestnené na 2. a 3. mieste. Vyraďovacie zápasy priniesli kvalitné a napínavé výsledky s nájazdmi. Prekvapením boli hokejisti z klubu HK Partizánske, ktorí skončili na 4. mieste a vyradili čisto hokejbalové družstvo zo Zohora. Vo finále si skrížili hokejky najlepšie družstvá na turnaji ŠK Rebels 91 Topoľčany a HBC Iepurii Devínska Nová Ves. Vynikajúci finálový zápas lepšie zvládli hosťujúci hráči a zaslúžene vyhrali turnaj.
Víťaznú trofej v kategórií U12 nad hlavu zdvihli práve žiaci z Devínskej Novej vsi.

Organizátori počas víkendu pripravili pre všetky družstvá balíčky a pre najlepších jednotlivcov a medailistov pekné ceny. Turnaj bol vhodnou prípravou pred celoslovenskými podujatiami, ktoré vyvrcholia v júni vo Vrútkach. - povedal organizátor Ivan Valko